Novinky JABLOTRON

 

Vánoční přání

Vánoční přání

Přejeme všem příjemné Vánoce plné klidu, lásky a pohody a do roku 2018 mnoho zdraví, spokojenosti a osobních i pracovních úspěchů

Váš JABLOTRON tým

22.12.2017

GSM ovládání topení

GSM ovládání topení

Jablotron uvádí na trh novinku v podobě GSM termostatu, který je nezávislý na systému JABLOTRON 100 a umožňuje ovládání topení doma, v práci či chatě. Vše lze nastavit a ovládat lokálně přímo na termostatu v místnosti, nebo vzdáleně přes aplikaci MyJABLOTRON. Více informací o novince se dozvíte zde.

23. 10. 2017

videoverifikační IP kamery

Videoverifikační IP kamery

Společnost Jablotron představuje nové kamery rozšiřují možnosti zabezpečení. Díky propojení s aplikací MyJABLOTRON máte svůj domov plně pod kontrolou bez nutnosti neustále sledovat telefon. Systém automaticky vytváří minutový záznam o každé události z alarmu JABLOTRON 100 a poskytuje tak okamžitý přehled. Více informací o kamerách se dozvíte zde.

18. 09. 2017

ocenění 2017

OCENĚNÍ 2017

Společnost Jablotron byla vyhlášena Gentlemanskou firmou roku 2017. Toto ocenění získávají firmy, které při svých ekonomických aktivitách ctí principy etiky, společenské odpovědnosti, podpory rozvoje vědy a výzkumu, ekologie a dlouhodobé udržitelnosti podnikání. Společnost získala v letošním roce i ocenění Progresivním zaměstnavatel regionu roku 2017 v kategorii do 500 zaměstnanců (1. místo v Libereckém kraji, 4. místo celorepublikově).

13. 07. 2017

IFSEC 2017

IFSEC 2017

V těchto dnech se účastníme předního evropského veletrhu IFSEC International 2017 v Londýně, kde své produkty prezentují největší světoví výrobci bezpečnostních technologií. Naše interaktivní expozice seznamuje návštěvníky s našimi výrobky a službami.

23. 06. 2017

Amper 2017

Amper 2017

V uplynulých týdnech jsme prezentovali naše nové i vylepšené výrobky a služby na veletrzích v CeBIT v Hannoveru, AMPER v Brně, MIPS v Moskvě a CONECO v Bratislavě. Nový interaktivní stánek brzy představíme i v dalších lokalitách.

10. 04. 2017

nové služby pro mobilní objekty

Nové služby pro mobilní objekty

K 1. 3. 2017 Bezpečnostní centrum JABLOTRON zahájilo poskytování nových služeb pro mobilní objekty. Pro autoalarmy je nyní dostupná služba Střežení Premium, která v ceně měsíčního paušálu zahrnuje i výjezdy zásahových jednotek. Všechny služby zahrnují nově i Roaming po celé EU. Benefity střežení a monitorování mobilních objektů prezentuje nové video, které je dostupné zde .

01. 03. 2017

videopatrolace

Videopatrolace – preventivní kontrola objektu

Bezpečnostní centrum JABLOTRON rozšířilo nabídku služeb o Videopatrolaci. Nová služba zajistí preventivní kontrolu objektu pomocí kamer. Jak Videopatrolace funguje dokumentuje krátké video dostupné zde

20. 02. 2017

novinky leden

Novinky leden 2017

Společnost JABLOTRON spustila nové webové stránky. Hlavním cílem bylo nabídnout vám přehledné a obsahově vydatné stránky, kde rychle a jednoduše najdete vše, co vás o produktech a službách Jablotronu zajímá. To celé ve zbrusu novém designu s řadou interaktivních prvků. Nový web si můžete prohlédnout zde.

23. 01. 2017

Přání k Vánocům

Přání k Vánocům

Všem našim zákazníkům přejeme krásné Vánoce plné pohody, lásky a klidu a do nového roku hodně štěstí, zdraví a pracovních úspěchů.

22. 12. 2016

Security Essen

Vystavovali jsme na Security Essen 2016

Jablotron se na konci září účastnil celosvětově jednoho z nejdůležitějších veletrhů  v oblasti „Bezpečnosti“,  Security ESSEN v Německu. Jeho důležitost dokazuje i počet vystavovatelů a návštěvníků. V Essenu vystavovalo 1 040 firem ze 45 zemí a veletrh navštívilo 40 000 návštěvníků ze 119 zemí.

Jablotron se prezentoval zcela novým stánkem. Jeho autorem je produktový designer, umělec, a také vyhledávaný reklamní a filmový architekt Martin Krejzlík. Jeho scény a různé objekty můžete vidět v mnoha televizních reklamách například pro společnosti Škoda, Heineken nebo IKEA, ale i ve filmech jako je Johanka z Arku nebo Blade. Mnoho pochvalných komentářů nám potvrdilo, že sázka na zkušeného odborníka byla správná.

Novinkou byl také způsob prezentace, kde jsme se zaměřili na customizovaná řešení s interaktivními ukázkami a větší podporou MyJABLOTRON.

07. 10. 2016

FS Days

FS Days 2016

Společnost JABLOTRON se i v letošním roce zúčastnila mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb - FSDays 2016, který je součástí stavebního veletrhu FOR ARCH. Stánek JABLOTRON prezentoval interaktivní formou automatizaci domácnosti pomocí alarmu JABLOTRON 100, aplikaci MyJABLOTRON a videoslužby bezpečnostního centra.

29. 9. 2016

Videoverifikace

Videoverifikace poplachových událostí

Bezpečnostní centrum JABLOTRON spustilo novou službu Videoverifikace poplachových událostí, která umožnuje v případě poplachu online vizuální kontrolu objektu včetně videozáznamu. Využití Videoverifikace dokumentuje krátké video, které si můžete prohlédnout zde.

5. 7. 2016

​​Novinky

Novinky jaro 2016

V rámci jarních novinek od JABLOTRONu se můžete těšit na novou verzi aplikace MyJABLOTRON, která zvyšuje uživatelský komfort ve vzdáleném nastavení alarmu a ovládání pomocí mobilní aplikace. Dále přinášíme Apple watch aplikaci, funkcionalitu TouchID pro přihlášení a ovládání, intuitivnější Knihu jízd a mnohé další.

1. 6. 2016   

​​Časopis Jablotron

Časopis JABLOTRON 2016

Letos jsme pro Vás místo tradičního tištěného časopisu připravili moderní a interaktivní elektronický magazín, díky kterému Vám můžeme přinést více zajímavostí a detailů, než by dokázala pojmout tištěná verze.

Můžete jej zdarma stáhnout do svého tabletu či chytrého telefonu po zadání klíčového slova "Jablotron" v v App Store či Google Play.

Časopis si také můžete otevřít na svém počítači přes aplikaci Jablotron Reader ZDE.

1. 4. 2016   

Amper 2016

Amper 2016

I v letošním roce se JABLOTRON účastnil tradičního brněnského veletrhu AMPER, který je nejvýznamnější výstavní akcí v České republice. JABLOTRON představil na svém moderním stánku nový autoalarm Athos, aplikaci MyCOMPANY, videoslužby bezpečnostního centra a spoustu dalších zajímavostí a novinek.
15. 3. 2016   

 

Aktuality

Zabezpečení domácnosti proti požáru

Proč a kde je vhodné mít doma nainstalované hlásiče požáru a jakým hasicím přístrojem nikdy nehasit zařízení pod elektrickým proudem? 

ZAŘÍZENÍ PRO SIGNALIZACI POŽÁRŮ

Zařízení pro signalizaci požárů můžeme rozdělit do tří základních kategorií. Tou první je elektrická požární signalizace (EPS). Její využití je zejména ve výrobních a kancelářských prostorech, obchodních domech apod. Tyto objekty jsou připojeny na specializovanou ústřednu, která přijímá signály a předává poplachový signál dál (ve většině případů na pult centralizované ochrany u HZS ČR).

Druhou skupinu tvoří detektory napojené na ústřednu elektronického zabezpečení EZS, které tvoří jednotný celek a v případě vyhlášení požáru, úniku plynu a nebo CO2 spustí poplach s přenosem na mobilní telefony uživatele a případně i na PCO hlídací agentury. Tento zpúsob zabezpečení je výhodnější než detektory v další skupině, jelikož jsou pod neustálou kontrolou funkčnosti ústředny EZS, jsou neustále napájeny z jednotného systému alarmu a v případě nepřítomnosti v domácnosti obdržíte ihned zprávu o odálosti v domě, kanceláři, garáži, sklepě, dílně...

Třetí skupinou jsou tzv. autonomní hlásiče požáru (kouře). Jedná se o jednoduché přístroje, které včas detekují vznikající požár a vyvolají akustický poplach. Přístroj je napájen baterií, jejíž životnost může být až deset let. Konec životnosti baterie je signalizován opakovaným pípáním hlásiče. 

Nákup hlásiče důrazně doporučujeme realizovat u specializovaného prodejce, který vám poradí s jeho instalací. Výrobek musí odpovídat platným normám a mít označení „CE“.

Vhodné umístění:

  • v ideálním případě ve všech obytných místnostech bytu / domu + garáži,
  • v případě montáže jednoho hlásiče v bytě vždy v centrální části bytu, např. chodbě (kam ústí jednotlivé místnosti),
  • v místnosti vždy doprostřed stropu (dle doporučení min. ve vzdálenosti 60 cm od stěny a ve výšce max. 6 m od podlahy),
  • v bytových domech, ubytovnách apod. i ve společných prostorech každého podlaží domu,
  • v místech s předpokládaným vznikem požáru (garáže, dílny).

Nevhodné umístění:

  • prašné a vlhké prostory,
  • blízkost ventilátorů, tepelných zdrojů, svítidel nebo jiných zdrojů tepla,
  • vrcholy půdních prostorů střech tvaru písmene „A“,
  • prostory s vysokou koncentrací cigaretového kouře, výparů barev, rozpouštědel a výfukových plynů.

 

 

Výpis ze statistické ročenky HZS JmK za rok 2015

V roce 2015 bylo na území JmK evidováno 9 719 událostí, což představuje nárůst oproti roku 2014 o 51 událostí. Při této činnosti zachránili hasiči 2 009 osob a 3 593 jich evakuovali. Z celkového počtu událostí bylo 3 006 technických pomocí, 1 936 dopravních nehod, 1 878 událostí se záchranou osob a zvířat a 1 759 požárů. 

 

graf

Jako prevence existuje mnoho možností zabezpečení, které jsou cenově určitě přijatelné